DERMATOLOGIA OGÓLNA
Jest jednym z najczęstszych problemów dermatologicznych. To długotrwała choroba o niekontrolowanych zaostrzeniach i nieprzewidywalnych nawrotach. Dotyczy przede wszystkim osób młodych w okresie dojrzewania płciowego, jednakże coraz częściej obserwowany jest rozwój pierwszych zmian skórnych po 20 roku życia z tendencją do przedłużonego utrzymywania się wykwitów nawet do czwartej dekady życia. Nieleczony doprowadza do powstania licznych przebarwień i blizn. Objawami trądziku są zaskórniki, grudki i krostki.
Polecany zabieg: LASEROWY PEELING WĘGLOWY
Jest przewlekłą, zapalną dermatozą o wieloczynnikowej etiopatogenezie i zróżnicowanym obrazie klinicznym, przebiegającą z okresami zaostrzeń i remisji. Podłożem zmian skórnych jest zwykle tzw. skóra naczynkowa, która poprzedza rozwój zmian. U większości pacjentów głównymi objawami są zmiany naczyniowe (rumień, teleangiektazje). Zmiany te przeważnie pojawiają się w wieku 30-40 lat, natomiast grudki, krosty, nacieki zapalne występują częściej po 45 roku życia. Schematy leczenia oparte na stosowaniu preparatów zewnętrznych, leczeniu systemowym lub kombinacji wymienionych dobiera się w zależności od postaci klinicznej i stopnia nasilenia choroby.
Polecany zabieg: LASEROWY ZABIEG GENESIS
Grzybice to choroby zakaźne wywołana przez grzyby chorobotwórcze, najczęściej przez drożdżaki z rodzaju Candida. Dotyczą one nie tylko samej skóry, ale także paznokci i błon śluzowych. Rozwojowi grzybicy sprzyjają ciepłe i wilgotne środowisko. Jedna osoba z grzybicą może być źródłem zakażenia całej rodziny. W leczeniu grzybic bardzo istotne jest właściwe rozpoznanie i zastosowanie odpowiedniego leczenia. Obecnie zarówno w terapii doustnej, jak i miejscowej dostępne są nowoczesne środki lecznicze pozwalające na jej całkowite wyleczenie.
Najczęstszymi chorobami wirusowymi są :
Leczenie: KRIOCHIRURGIA, LASEROTERAPIA, ELEKTROKOAGULACJA, oraz preparaty miejscowe immunomodulujące.