on
DERMATOLOG, WENEROLOG
Cezary Lachowski
501 666 332 /rejestracja 11-13.00 16-18.00/
dermatolog@alderm.pl

DERMATOLOGIA OGÓLNA

TRĄDZIK POSPOLITY

Jest jednym z najczęstszych problemów dermatologicznych. To długotrwała choroba o niekontrolowanych zaostrzeniach i nieprzewidywalnych nawrotach. Dotyczy przede wszystkim osób młodych w okresie dojrzewania płciowego, jednakże coraz częściej obserwowany jest rozwój pierwszych zmian skórnych po 20 roku życia z tendencją do przedłużonego utrzymywania się wykwitów nawet do czwartej dekady życia. Nieleczony doprowadza do powstania licznych przebarwień i blizn. Objawami trądziku są zaskórniki, grudki i krostki.

Polecany zabieg: LASEROWY PEELING WĘGLOWY

TRĄDZIK RÓŻOWATY

Jest przewlekłą, zapalną dermatozą o wieloczynnikowej etiopatogenezie i zróżnicowanym obrazie klinicznym, przebiegającą z okresami zaostrzeń i remisji. Podłożem zmian skórnych jest zwykle tzw. skóra naczynkowa, która poprzedza rozwój zmian. U większości pacjentów głównymi objawami są zmiany naczyniowe (rumień, teleangiektazje). Zmiany te przeważnie pojawiają się w wieku 30-40 lat, natomiast grudki, krosty, nacieki zapalne występują częściej po 45 roku życia. Schematy leczenia oparte na stosowaniu preparatów zewnętrznych, leczeniu systemowym lub kombinacji wymienionych dobiera się w zależności od postaci klinicznej i stopnia nasilenia choroby.

Polecany zabieg: LASEROWY ZABIEG GENESIS

GRZYBICA

Grzybice to choroby zakaźne wywołana przez grzyby chorobotwórcze, najczęściej przez drożdżaki z rodzaju Candida. Dotyczą one nie tylko samej skóry, ale także paznokci i błon śluzowych. Rozwojowi grzybicy sprzyjają ciepłe i wilgotne środowisko. Jedna osoba z grzybicą może być źródłem zakażenia całej rodziny. W leczeniu grzybic bardzo istotne jest właściwe rozpoznanie i zastosowanie odpowiedniego leczenia. Obecnie zarówno w terapii doustnej, jak i miejscowej dostępne są nowoczesne środki lecznicze pozwalające na jej całkowite wyleczenie.

CHOROBY WIRUSOWE

Najczęstszymi chorobami wirusowymi są :

  • choroby należące do grupy opryszczek opryszczka zwykła (HSV),
  • półpasiec i ospa wietrzna (VSV),
  • zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) brodawki skórne i kłykciny kończyste,
  • mięczak zakaźny (MCV),

Leczenie: KRIOCHIRURGIA, LASEROTERAPIA, ELEKTROKOAGULACJA, oraz preparaty miejscowe immunomodulujące.

 

ŁOJOTOKOWE ZAPALENIA SKÓRY (ŁZS)

ATOPOWE ZAPALENIA SKÓRY (AZS)

ŁUSZCZYCA

CHOROBY WŁOSÓW I PAZNOKCI